Strony

14 października 2015

Prosty wybór.Witaj!

Wybór, codziennie stajemy przed różnymi, już rano się zaczyna ta gra, czy ubrać spodnie czy spódnicę, na śniadanie owoc czy kanapka, kawa czy herbata i tak dalej :). Weekend, czas wolny, myślimy, jak go umilić czy częściej  - wyśpię się wreszcie, w sobotę nadgonię domowe porządki, zrobię wielkie pranie, dywan już brudny itp.! Znasz to?! A życie sobie biegnie swoim rytmem i nie czeka ze swoją ofertą, możesz wszystko jeśli chcesz, ale właśnie, czy zastanawiamy się czego chcemy, czy robimy jednak co musimy, według własnej oceny. 
Takie refleksje przyszły mi do głowy w kontekście minionego weekendu, który spontanicznie został zaplanowany, dokładnie tak. 
Otóż spotkaliśmy się przypadkiem ze znajomymi, którzy z entuzjazmem opowiedzieli nam o ciekawych miejscach położonych tak blisko, że wystarczy decyzja i już tam będziemy! Nie wahałam się ani chwili by zdecydować, że tak właśnie chcę spędzić weekend zamiast odkurzać, myć podłogi i oglądać telewizję na wygodnej kanapie. 
Było aktywnie, ciekawie, smacznie i miło i to mi zostanie w pamięci a brudne okna poczekają! :)
  A gdzie pojechaliśmy? Otóż na początek do Czech  a ściślej do Czeskiej Szwajcarii by zobaczyć jedyną taką atrakcję w Europie! I co Ty na to? Też byłam zaskoczona! Mówię tu o Pravcickiej Branie, czyli największym moście skalnym w Europie! Prowadzą do niego dwie drogi, jedna bardziej płaska, którą wybraliśmy, to około sześć kilometrów traktu spacerowego, gdzie tłok był jak na Marszałkowskiej! Spotkaliśmy nawet sporą grupę Japończyków i to mnie dopiero zawstydziło, że oni wiedzieli o tym miejscu wcześniej ode mnie, która mam to tak blisko!  
A to schronisko o nazwie „Sokole gniazdo” wciśnięte w skałę, miało dla mnie też nieodparty urok!


Spaliśmy w takiej oto gospodzie z przepysznym jedzonkiem. 
 Na drugi dzień pieszo zaszłam do Kijowa!  Spacerkiem też jakieś sześć kilometrów, po drodze zachwycałam się tymi uroczymi domkami! 
Po smacznym obiedzie w naszej gospodzie, pojechaliśmy do niemieckiego Oybin by wspiąć się na wzgórze, na którym są ruiny zamku i klasztoru, pochodzące z trzynastego wieku. 


Bardzo ciekawe miejsce,  główna sala z olbrzymimi oknami robi do dziś wrażenie! Można również wspiąć się na basztę by podziwiać widoki na okolicę, też tam byłam! 
Trzy godziny tam spędziliśmy a jeszcze nie wszystko obejrzeliśmy! Warto się tam wybrać! I to wszystko zobaczyliśmy w sobotę i niedzielę,  wydaliśmy około pięćset zł łącznie z paliwem i piwnym wieczorem w sobotę! :) . Bardzo mi się podobało i mam apetyt na jeszcze, byleby pogoda dopisała takim wędrówkom.
Kończąc podziękuję Ci, że czytałaś właśnie mój 99 post a więc w następnym,  jubileuszowym, zamieszczę moje candy! I ta setka zbiegnie się z drugimi blogowymi urodzinami! Ale się ułożyło! Pozdrawiam cieplutko i już zapraszam znowu!

12 komentarzy:

 1. Zazdroszczę takiej wycieczki! Bardzo lubię zwiedzać takie miejsca. Zdjęcia wspaniałe!!
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Piękne, ciekawe miejsce odwiedziłaś. Ciekawy jest cmentarz pod skałą. Ruiny zamku-piękne.
  Popieram zwiedzanie, odpoczywanie w weekend!
  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, miejsce pełne uroku, super, że się zachowało choć w takiej formie, pozdrowionka!

   Usuń
 3. Wspaniała wycieczka i tyle cudownych zakątków utrwaliłaś na zdjęciach:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, naprawdę tylko dwa dni a tyle wrażeń! Bardzo mi się spodobało takie zwiedzanie, pozdrowionka!

   Usuń
 4. Piękne miejsca. Fajnie, że uległaś nagłemu impulsowi, pozbyłaś się ograniczeń oraz nakazów i spędziłaś miło weekend, tylko dla siebie i swojej duszy :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie tak i zaręczam, że warto! Pozdrowionka!

   Usuń
 5. Oj oj to całkiem niedaleko Ja o moście nie wiedziałam
  Mogę skopiować plan wycieczki? :-)
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak dobrze kochana, że nie jestem sama z tą niewiedzą :), oczywiście polecam wszystkie miejsca, teraz będzie tam jeszcze więcej kolorów! Ściskam!

   Usuń
 6. Fantastyczna wyprawa ! Pozdrawiam - M.

  OdpowiedzUsuń

Poświęcisz mi chwilkę i napiszesz coś od siebie? Blog bez komentarzy jest jak ciasto bez rodzynek :),też można zjeść ale czegoś brakuje! Dziękuję za Twój czas!