Strony

1 stycznia 2015

Znowu Sylwester?!
Witaj!


Przyznam się, że od kilku lat mam problem z ostatnim dniem roku. 

Jakoś nie bardzo rozumiem tą dziką radość, która ogarnia wszystkich a szczególnie tych, którzy są wtedy razem w dużych grupach, o północy,  ze zmiany daty.
 Dla mnie fakt, że przybył mi  kolejny rok , staje się wtedy bardzo przytłaczający w swej oczywistości  i przeraża mnie jego nieuchronność ! Tak to czuję i czy to jest oznaka starości czy jakaś inna forma stanu mojej duszy nie wiem, ale tak mam i z roku na rok jest jakby gorzej w tej kwestii.
 Unikam więc jak mogę dużych imprez by nie męczyć głowy zgłębianiem źródła tej powszechnej radości w ten szczególny czas.

 Ale życzenia noworoczne to już całkiem zrozumiała dla mnie powinność i nie dziwaczę  w tej kwestii zupełnie , o nie  :)

Tak więc mam szczerą ochotę życzyć Tobie, która tu zajrzałaś

  Dobrego Nowego Roku,

 tak po prostu, no i zdrowia też dla każdego proszę,  prostych radości na co dzień i…bądźmy dla siebie dobrzy! Pozdrawiam gorąco i odwiedzaj mnie tu, bo wtedy wiem, że warto wstawać z łóżka! :)
Dziękuję za wspólny rok i zapraszam na kolejny!

9 komentarzy:

 1. To co napisałaś odzwierciedla mój stan ducha właśnie w ten przełomowy dzień! Nie lubię tej całej otoczki jaka jest związana z tym świętowaniem
  Jedno co mnie w tym roku miło zaskoczyło to, że w niektórych miastach zamiast fajerwerków były pokazy laserowe! To znak, że człowiek w końcu zaczął myśleć o tych biednych psach co przechodzą koszmar kiedy my bawimy się w najlepsze....
  Ale oczywiście życzenia też lubię składać, zresztą nie muszę mieć jakiegoś specjalnego powodu aby komuś dobrze życzyć!;)
  Wszystkiego dobrego Doro!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak? To jest nas co najmniej dwie! :) Tak,też mnie to cieszy, że pomyślano o innej formie radości, kiedyś mój pies przypłacił życiem sylwestrowe szaleństwa, dostał zawału, nie poradził sobie z przerażeniem. Dziękuję za odwiedziny! Pozdrawiam!

   Usuń
 2. Tak starsi o rok ... mnie też to przytłacza :( Samych dobrych chwil Tobie ,życzę , zero smutku i spełnienia wielkich projektów :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję serdecznie za życzenia! Pomyślności wszelkiej w Nowym Roku dla Ciebie i Twoich bliskich! <3

   Usuń
 3. rozumiem Cię :) i jest nas więcej, z pewnoscią! Szczęśliwego Nowego Roku :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję, Tobie i Twoim bliskim też życzę samych dobrych dni aż do następnego sylwestra!

   Usuń
 4. Ja z mijającym czasem nie mam problemu chociaż straszne jest ze te dni tak szybko mijają.. jednak podobnie do Ciebbie nie bardzo rozumiem o co chodzi w tej szaleńczej zabawie sylwestrowej. Zawsze uważałam, że jak chcę się pobawić to sie bawie tu i teraz a ludzie sprawiają wrażenie jakby cały rok byli zamknięci i tylko w tą jedna noc mogli się pobawić. Dla mnie to taka zabwa na siłe. I chyba dlatego od kilku lat spędzam go w domu a całej reszcie zyczę udanej zabawy :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, jest to jakiś dawny obyczaj, który przechodzi z pokolenia na pokolenie i pewnie mało kto się nad tym fenomenem zastanawia :), masz rację, niech się bawi, kto chce i już! Pozdrawiam serdecznie!

   Usuń
 5. wszystkiego dobrego w tym kolejnym Nowym Roku, pozdrawiam cieplutko:)

  OdpowiedzUsuń

Poświęcisz mi chwilkę i napiszesz coś od siebie? Blog bez komentarzy jest jak ciasto bez rodzynek :),też można zjeść ale czegoś brakuje! Dziękuję za Twój czas!